); ga('send', 'pageview');

Wędrówki po górach Europy, Alpy, Apeniny, Tatry, Pireneje, Góry Dynarskie

Pyramidenkogel 905 m

Jezioro Worthersee

Jezioro Worthersee


To żadna góra, raczej pagórek, ale usytuowana na nim jest wieża widokowa. Tego dnia najpierw jedziemy do parku zwierzęcego Rosegg. Mamy tutaj na dużym obszarze biegające sobie różne zwierzęta, głównie jelenia, daniele i koziorożce. W zagrodach: bizony, rysie, strusie. To wszystko w otoczeniu starych ruin zamkowych, a w tle Karawanki.

  Po wizycie w Rosegg jedziemy właśnie na Pyramidenkogel – dzięki Karnten Card – nie płacimy wstępu, podobnie jak wcześniej za Rosegg. Jedziemy windą, a z tarasów widoki na większość Karyntii, najciekawiej widać cąłe jezioro Worthersee z półwyspem Maria Worth – na którym usytuowany jest malowniczy kościółek. Darmowe lornetki. Na południu całe Karawanki – od Mittagskogela do Kosuty. Na zachodzie Alpy Gailtaskie i Karnickie, na północy – Saulalpe.

  Wszystkie te góry wyglądają trochę dziwnie, po letnim opadzie śniegu. Korzystając z Karnten Card warto odwiedzić tą wieżę, tym bardziej że w okolicy jest jeszcze kilka innych atrakcji dostępnych z tej karty, więc można je połączyć za jedną wycieczką. Troszkę żałuję, że nie pojechałem do jaskiń w rejonie Hochobir, przecież stąd już miałem połowę drogi, jakoś tego nie skalkulowałem. Ale za to w tym samym dniu byłem jeszcze na Cima del Cacciatore, więc może i lepiej.